אלעד פתרונות הוסמכה לתקן ISO בניהול אבטחה בתחום הבריאות

אלעד פתרונות מקבוצת אלעד, הוסמכה על ידי מכון התקנים הישראלי בתו התקן ISO 277799 לניהול אבטחת מידע בתחום הבריאות. מטרת תו התקן היא לספק לארגונים כלים לצורכי הגנה על המידע הרפואי האישי שברשותם.

תו התקן ISO 277799 מבוסס על תקן אבטחת המידע ISO 27001, ומתמקד באבטחת המידע בארגוני בריאות. התו יוצר סטנדרט ומתודולוגיה אחידה בהיבטי אבטחה רבים כגון זיהוי וניהול סיכונים, הגדרת יעדים לניהול אבטחת המידע ותכנון יזום להשגתו, מניעה אפקטיבית של הונאות, הענקת ביטחון ללקוחות ולבעלי העניין בכל נושא אבטחת המידע ועוד. התקן קובע עקרונות והנחיות לגבי אבטחת המידע הרפואי בארגון ובמערכותיו, ועל ידי יישומו ארגונים יוכלו להבטיח כי אופן הטיפול במידע הרפואי נעשה ברמה הגבוהה ביותר תוך כדי שמירה על סודיות, שלמות וזמינות המידע הרפואי.

יגאל גולדין, מנהל אגף מערכות מידע, אלעד מערכות: "ISO 277799 מהווה תו איכות לניהול הגנת המידע הרפואי. התקן מגדיר עקרונות פשוטים, שיטתיים ותכליתיים להקמה, ניהול ותחזוקה של מערכת הגנת מידע המתאימה לארגון. כיום כל ארגון שמספק אבטחת מידע למוסדות רפואיים צריך שיהיה לו את תו התקן הזה. בעזרתו אנחנו יכולים לספק ללקוחותינו שירות ואמינות ברמה הגבוהה ביותר".

אודות אלעד פתרונות
אלעד פתרונות, חברת בת של אלעד מערכות, היא היצרן של מוצר התוכנה קמיליון – התיק הרפואי הקליני (EMR) המוביל בישראל. קמיליון מספק מבט רפואי הוליסטי של תהליכי אשפוז החולה כולל יכולת פעולה הדדית חלקה על פני מחלקות, יחידות ומרפאות.
אלעד פתרונות הוקמה בשנת 2003 כספקית פתרונות נישה בתחום הבריאות. כיום, קמיליון משמשת ב כ-65% מבתי החולים בישראל כולל: בתי חולים כלליים, בתי חולים לילדים, מכונים אמבולטוריים, בתי חולים שיקומיים וגריאטרים, מערכי מילדות וכד'.