פרק שלישי

פרויקט ראשון – עובד ראשון!

לא הרבה יודעים, אך העובד הראשון שהתחיל לעבוד מטעם אלעד בתחום ה- outsourcings עוד בשלהי שנות ה 80 היה לא אחר מאשר…ניחשתם נכון – עבדכם הנאמן.
במכרז שהתקיים במשרד הבנוי והשיכון באוגוסט 1982 הגשנו מועמדות לתפקיד מנהל מערכות מידע (מנמ"ר) במטרה להקים יחידת מחשוב עבור המשרד (באותה התקופה לא היה שם אפילו מחשב אחד לרפואה).

בתאריך 15/10/82 הפכתי למנהל יחידת המחשב במשרד הבינוי והשיכון..
המחשב הראשון ידידיי, הגיע חודש אחרי. במהלך אותו חודש דאגתי לגייס איש SYSTEM, מפעילי מחשב ואנשי תשתיות. כהונתי במשרד זה ארכה כשנתיים.
בתחילת 1986 בתקופה שכיהנתי כמנכ"ל חברת סולמל, יחידת המחשוב של חברת סולל בונה, הגיעה פנייה לחברת אלעד מערכות ממנהל מקרקעי ישראל (ממ"י) , לתפעל את מחשבי המינהל בכל הארץ. היחידה הראשונה עליה הופקדנו, הייתה מחוז תל-אביב.
המפעיל הראשון שגויס לצורך העבודה במנהל היה בני, יואש טרוקמן (מכהן כיום כמ"מ יו"ר מועצת המנהלים בקבוצת אלעד וכמנכ"ל חברת הבת ג'נרייז ישראל בע"מ). אחריו הגיע שמעון ליפשטיין, הוותיק בעובדי הקבוצה, שעדיין מכהן בתפקיד מפעיל מחשב במחוזות המנהל בצפון
פרויקט ממ"י התרחב ל- 6 מחוזות בפרק זמן של שנה: באר שבע, נצרת, חיפה, תל-אביב, מרכז וירושלים.
מזה 20 שנה, אלעד מתפעלת את כל יחידות המחשב של ממ"י ברחבי המדינה בעזרתם האדיבה של שבעה עשר מפעילי מחשב ביניהם הותיקים בעובדי הקבוצה, דוגמת דב קרן, חנוך פשניצה, מנחם קופרמן, מאיר מזרחי ותחת פיקוחו של מנהל הפרויקט אמיר שפי שגם הוא מותיקי העובדים ואחראי על מספר פרויקטי מיקור חוץ בקבוצת אלעד.