פרק ראשון

איך נולדה אלעד מערכות?

כשאתה מתכנן להקים חברה, אתה חושב על המון דברים: כספים, כ"א , תוכניות עבודה, לוקח עורכי דין ורואי חשבון ועושה את כל הסידורים האפשריים על מנת להקים חברה נורמאלית ( כך לפחות הייתי מצפה שיקרה בכל חברה שמתחילה את דרכה). אלעד מערכות לעומת זאת הוקמה באופן שונה לחלוטין.

עבדתי בקופת חולים כללית כמנמ"ר, שם תפקדתי כיו"ר מועצת מנהלים של יעל (בזמנו הייתה חלק מקופ"ח כללית). אחד מאנשי המכירות ביעל היה דני דיין בנו של שגריר ישראל בגואטמלה. לקראת סוף 1981 הוא עזב את חברת יעל והמשיך לשמור על קשר עם המנכ"ל שי בייליס.
מסיבות עקרוניות ומחסור בתקציבים, החלטתי לעזוב את קופת חולים וכך עשיתי לקראת סוף שנת 1981. בתחילת 1982 התחלתי לעבוד כיועץ במספר ארגונים. בחודש פברואר 1982 הודיע לי שי בייליס שדני דיין מעוניין להקים חברה לגיוס כ"א. התחום לא היה מוכר באותה עת בישראל ולהוציא חברה כמו מנפאור לא היו קיימות חברות בתחומים אלו ובפרט בענף המחשבים.

בייליס המליץ לי להיפגש עם דני ולפתח עמו את הרעיון וכך היה. הפגישה בין דני לביני נערכה במסעדת פועלים טריפוליטאית בתחנה המרכזית בת"א "על צלחת קוסקוס". בפגישה זו נפלה ההחלטה להקים חברה. ההחלטה לגבי השם אלעד הגיעה בשלב מאוחר יותר…
באותה פגישה, בתוך חמש דקות,המציא מוחי הקודח תכנית עסקית שנכתבה על מפית נייר של המסעדה.
התכנית הייתה לחמש שנים ובה תכננתי את המחזור הכספי, את תחומי הפעילות ואפילו את כמות העובדים (80-85). הרעיון היה להקים משרד נסיעות שיתמחה במכירת חבילות לאנשי מחשבים שנוסעים לימי עיון, סמינרים ותערוכות בחו"ל, רעיון נוסף היה להקים עיתון דוגמת אנשים ומחשבים והקמת בי"ס להדרכה לענף המחשבים (באותה תקופה הוקמו בתי ספר קדם וסיוון). למען הגילוי הנאות אציין שמכל התכנית לא יצא דבר וחצי דבר. רק כשש שנים מאוחר יותר התחלנו לגייס מתכנתים ושמה של אלעד הוסב מ"אלעד מערכות כח אדם" ל " לאלעד מערכות תכנה"
באפריל 82' נפגשנו אצל עו"ד ואכן באותו החודש הוקמה חברת אלעד אשר נקראה ע"ש בני הבכור. לשותפי דני לא היו ילדים באותה תקופה…